ERDEMLİ GENÇLİK EĞİTİM MERKEZİ

O’nun yolunda, kalemin aydınlığıyla...

Gayemiz

Bizi yaratan, yaşatan, yöneten, terbiye eden ve bizi bizden daha çok seven Rabbimize kul olmaktır. Kaliteli bir müslüman ve hakiki bir mümin olmaktır. Rabbimizin istediği gibi hayatı yaşamaktır. Hz. Ali’in (r.a) diliyle, "Ya Rabbi maksadım sensin, amacım senin rızanı kazanmaktır.” Kısaca muvahhid, muttaki, muhlis, muhsin, mücahid bir kul olmak. Ve bu bilinçte nesiller yetiştirmektir.

Usulümüz

İfrat ve tefritten uzak, geçmişin tecrübesinden faydalanarak günümüz şartlarında asr-ı saadet modelini yaşamaya çalışmak; müslüman kardeşlerimize karşı şefkatli ve merhametli; kafirlere karşı dikkatli ve uyanık olmak; asrın idrakine İslamı söyletmek için günün imkanlarını kullanmak ve her işte orta yolu tutmak şeklindedir. Diyanet İşleri Başkanlığının himayesinde, sahasında kendisini ispatlamış hocalarımızın öncülüğünde ve birbirinden kıymetli eğitimcilerimizin gayretiyle çalışmalarımızı yürütmektir.

Hedefimiz

Her biri farklı ve değerli çocuklarımızın kendi potansiyellerini keşfetmelerini sağlayarak ideal ve cihanşümul insanlar yetiştirmektir. Erdemli Gençlik olarak mana ile maddeyi, ruh ile aklı, irfan ile bilgiyi, geçmiş ile geleceği, özgürlük ile özgünlüğü buluşturmak ve gönlü mescitlere bağlı, arşın gölgesinde gölgelenmek isteyen nesiller için çalışmaktır.